Kam v okolí

Český KrumlovČeský Krumlov

Město Český Krumlov je zapsáno na seznam památek UNESCO. V historickém centru města najdete okolo 300 památkově chráněných objektů. Za zmínku stojí hrad a zámek, který je svou rozlohou druhý největší v ČR, otáčivé hlediště, muzeum voskových figurín či centrum Egona Schilleho.

Web: www.ckrumlov.info


Stezka korunami stromůStezka korunami stromů

675 metrů dlouhá stezka korunami stromů zakončená vyhlídkovou věží ve výšce 40 metrů Vám nabídne nezapomenutelný výhled na Lipenské jezero a do okolí, mnoho didaktických a lanových prvků a také jeden z nejdelších suchých tobogánů v České Republice.

Web: www.stezkakorunamistromu.cz


Zámek Hluboká nad VltavouRomantický zámek Hluboká

Romantický zámek Hluboká v novogotickém stylu anglického Windsoru Vám nabídne k vidění pozoruhodnou stavbu, krásné interiéry s cenným nábytkem, obrazy, uměleckým porcelánem, sklem a dalším, ale také anglický zámecký park.

Web: www.zamek-hluboka.eu


Schwarzenberský plavební kanálSchwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský plavební kanál je největší šumavskou technickou památkou s délkou 44 kilometrů. Původně byl kanál využíván k plavení dřeva ze Šumavy do Vídně. Kanál byl napájen z 27 potoků, 3 nádrží a Plešného jezera.

Web: Schwarzenberský plavební kanál


Lodí po LIpněLodí po Lipně

Lipenské jezero přímo vybízí k pohledům na zdejší krajinu z paluby výletní lodi. Lodě vyplouvají z přístaviště v Lipně nad Vltavou. Na výběr je buďto malý okruh nebo velký okruh. Hosté mají také možnost si v letních měsících červenec a srpen objednat večerní plavbu s hudbou.

Web: www.lipno-line.com


Historický parní vlakHistorický parní vlak

Parní vlaky jezdí na trase Černá v Pošumaví – Horní Planá – Nová Pec – Nové Údolí a zpět každé léto v měsících červenec a srpen. Jízda historickým parním vlakem po národním parku Šumava je bezesporu nezapomenutelný zážitek. Pro více informací navštivte www.cd.cz/jiznicechy

Web: www.cd.cz/jiznicechy


České BudějoviceČeské Budějovice

Město České Budějovice Vám nabízí kulturní, umělecké i sportovní vyžití, např. multikino, plavecký stadion, divadla a další. Za zmínku stojí určitě jedinečné čtvercové náměstí s Černou věží, která Vám poskytne výhled do okolí města.

Web: www.c-budejovice.cz


Zlatá KorunaKlášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna patří k nejkrásnějším klášterům v České republice a je v dnešní době považován za jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Klášter leží v údolí řeky Vltavy.

Web: www.klaster-zlatakoruna.eu


Plešné jezeroPlešné jezero

Plešné jezero je ledovcového původu a leží na svahu hory Plechý v nadmořské výšce 1089 metrů. Jezero se nachází zhruba 17 kilometrů od Volar. Nad jezerem můžete navštívit památník spisovatele Adalberta Stiftera.

Web: Plešné jezero


Pěší turistika a cyklistikaPěší turistika a cyklistika

Lipensko je ideálním místem pro turistiku a cyklo turistiku. Je zde velké množství značených turistických tras po krásných místech Šumavy, stejně tak jako velké množství značených cyklotras i pro méně zdatné cyklisty.

Web: Pěší turistika a cyklistika


Řeka VltavaŘeka Vltava

Poznejte krásy jižních Čech z kánoe či raftu. Řeka Vltava je ideálním výletem, nabídne Vám poznání šumavských lesů, měst a obcí v okolí řeky z úplně jiného pohledu. Za vidění z řeky stojí rozhodně město Český Krumlov.

Web: Řeka Vltava


Rožmberk nad VltavouRožmberk leží v malebném údolí Vltavy

Rožmberk nad Vltavou se nachází v Šumavském podhůří a jeho historická část je prohlášena za městskou památkovou zónu. Rožmberk láká své návštěvníky na krásnou a nedotčenou přírodu, na krásnou pasáž řeky Vltavy, ale také na hrad Rožmberk.

Web: www.mestorozmberk.cz


Město Vyšší BrodMěsto Vyšší Brod

Město Vyšší Brod leží kousek od rakouských hranic a nabízí svým návštěvníkům například poštovní muzeum, krásný cisterciácký klášter, klášterní knihovnu s více než 70 000 svazky, nedotčenou okolní přírodu čí nástupní místo při splouvání řeky Vltavy.

Web: www.mestovyssibrod.cz


Lipno nad VltavouLipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou nabízí svým návštěvníkům vyžití po celý rok. Je zde již zmiňovaná Stezka korunami stromů, skiareál Lipno, bobová dráha, lanový park, aquaworld, adventure golf, pláže, velké lesní dětské hřiště Království lesa, bikepark a mnoho dalšího.

Web: www.lipnonadvltavou.cz


Bobová dráha Lipno nad VltavouBobová dráha – Lipno

Lipenské bobová dráha je naprostý unikát v České republice. Na jako jediném místě zde najdete vzájemně propleteny horskou i korytovou bobovou dráhu. Je zde také hospůdka, možnost opékání buřtů u ohniště a dětské hřiště.

Web: www.slideland.cz


Zřícenina hradu Vítkův HrádekZřícenina hradu Vítkův hrádek

Zřícenina hradu Vítkův Hrádek je nejvýše položeným hradem v České republice a to ve výšce 1053 metrů nad mořem. Je zde také největší dochovaná obytná věž. Rozhledna Vám nabízí nezapomenutelné výhledy na Lipenské jezero, Šumavu, Novohradské hory a také rakouské Alpy.

Web: www.vitkuvhradek.cz